Mnogi mediji kao da se natječu koji će nam u ime "istine" prenijeti sivije, žutije, crnije vijesti... I tako to traje već duže vrijeme. Istina, ima za to podloge, ali ipak nije sve sivo, žuto i crno. Ima još uvijek, usprkos svega kaosa, užurbanosti i stresa, usprkos nemira, sukoba i ratova, toliko ljepote, istine i dobrote da je sav mrak  i oni koji ga neumorno šire nikda neće moći ugasiti. Jer "svjetlo u tami  svjetli i tama ga ne obuze." Svjetlo je to drugačije od milijuna prerano upaljenih lampica za Božić, koje rasvjetljuje dušu i daje smisao životu. Svjetlo je to poput plamena svijeće koje dopire do nas i vide ga oči vjere, svjetlo iz Betlelhema. Zato unatoč svem blještavilu konzumerizma i crnih petaka, zatvorimo oči i sanjajmo tišinu i mir Betlehema, jer Emanuel dolazi... On nas poziva na budnost i otvorene oči srca. On dolazi. Došašće je tu. Pripremimo se hrabro za nove dane koji dolaze. Molimo više, postimo više, blagoslivljajmo više, praštajmo više... Pripravimo put Gospodinu! On dolazi.