Treća nedjelja došašća

“Slijepi proglédaju, hromi hode, gubavi se čiste, gluhi čuju, mrtvi ustaju, siromasima se navješćuje Evanđelje. I blago onom tko se ne sablazni o mene.” Ovo je odgovor koji je Isus izrekao Ivanovim učenicima koje je on poslao iz zatvora. Isus je znao da će ovi znakovi koji se događaju biti dovoljni Ivanu kako bi bio siguran da je Isus taj kojega se očekivalo. Razlučivanje, raspoznavanje znakova,  ključna je sposobnost potrebna za život i spasenje. Kako što je rekao sveti Pavao:”Sada još vidimo u ogledalu...”, još ne vidimo potpuno, ali i to će doći. Po znakovima, po plodovima čovjek “u ogledalu” može prepoznati istinu već sada.

I danas se doslovno, ali još puno više u prenesenom značenju ostvaruju događaji koji svjedoče: Isus je živ. Još je korak do proslave njegova rođenja. Radujmo se!