Isus...

Jedinstveno začeće i rođenje, jedinstveno djetinjstvo i odrastanje u skrovitosti, jedinstveni život i djelovanje. Jedinstvena, otkupiteljska smrt na križu i jedinstveno uskrsnuće i živa prisutnost među nama sve do danas.

Njegov je dolazak bio pripreman od početka, a najavili su ga  proroci od kojih smo danas slušali Izaiju: “Djevica će začeti i roditi sina i nadjenut će mu ime  Emanuel.”

U punini vremena to se ostvarilo, prema Božjem promislu. Isus je znak  i stvarnost Božjeg silaska među nas. Radi nas je uzeo ljudsko tijelo i postao čovjek. Tom događaju prethodilo je Marijino ”da” i Josipovo ”da” kojemu je san bio dovoljan da bi jasno prepoznao Božju ruku u začeću i životu Isusovom.  Još samo korak smo od proslave njegova rođenja Božića. Pripremimo srca... Ostavimo na trenutak sve i dopustimo da nas dotakne i preobrazi.