ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ U prodaji župni kalendari za 2021.,god. možete si pribaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme +++

Kad su Marija i Josip došli u Betlehem, za njih nije bilo mjesta u svratištu. Marija rađa Isusa u štalici, u hladnoći, na posljednjem mjestu koje bismo kao ljudi očekivali. Tek što su malo došli k sebi anđeo Božji u snu se javlja Josipu i šalje ga u Egipat jer je Isusu život u opasnosti. Bijeg i boravak u Egiptu sve do Herodove smrti, a i poslije toga kada se na Božji poticaj preko anđela vraćaju u domovinu, zbog straha od kraljeva nasljednika, odlaze u Nazaret. Dovoljno je sjetiti se kasnijeg Isusovog djelovanja i na kraju muke i smrti na križu i boli koju je Marija morala pretrpjeti s Njime. U svim ovim mukama Isusu je zaštita i utjeha njegova obitelj: Marija i Josip. Josip štiti i brine se, radi i privređuje, a Marija je duša obitelji koja čuva obitelj na okupu. Oboje ga nesumnjivo ljube i čuvaju obitelj na okupu.  Ono što je  bilo izvor snage ovoj obitelji bila je vjera, povjerenje u Boga. Marija i Josip bili su izabrani od Boga i to izabranje su prihvatili s velikodušnošću. Za to su bili spremni trpjeti i nositi križ.  Isusu su prenijeli sve što su mogli i znali kao ljudi, a mogli su itekako kontemplirati njegov život jer sigurno nisu zaboravili ono što im je bilo o njemu naviješteno i rečeno. Božji Sin u krilu Djevice Marije, u obitelji je postao čovjek „radi nas ljudi i radi našega spasenja.“ Jedini razlog zbog kojeg se to dogodilo bila je Božja odluka spasiti izgubljenog čovjeka. Ništa Boga na to nije moglo natjerati osim neizmjerne ljubavi, koje je on punina i izvor. Nezamisliva ljubav Božja bdjela je nad Isusom sve do njegove smrti na križu, ali bdije i nad svakim čovjekom i svakom obitelji. Budimo zahvalni za život svoje obitelji. Sve smo preko nje i u njoj primili. Neka uzor našim obiteljima bude Sveta obitelj koja je u svom središtu uvijek imala Boga i pratila njegova nadahnuća. Ako nam je ponekad teško nemojmo misliti da nas Bog ne voli ili da nas kažnjava jer Njegova je ljubav vječna i providonosna. Dopustimo da On vodi naše živote i sve će nam se, kad tad okrenuti na dobro.

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow