Gašpare, Melkiore i Baltazare, vi ste trojica mudraca s istoka, koje nazivamo još Sveta tri kralja, predstavnici svih naroda i rasa. Prva slova vaših imena G+M+B pisana su godinama na dovratnicima naših vrata u vrijeme blagoslova kuća naših pradjedova i prabaka da bi nas podsjećali da je svaki čovjek Bogotražitelj. Vi ste slijedili zvijezdu koja se pojavila na nebu, proučavali nebo, a kada ste došli do Betlehema srcem ste, vjerom prepoznali Kralja kraljeva u siromašnom Djetetu Isusu, pali pred njega i poklonili mu se. Vi ste darovali „zlato velikom kralju, tamjan pravome Bogu i smirnu njegovu ukopu“, kako govori stara antifona. Darovali ste mu ono najdragocjenije, a ujedno ste time najavili njegov život i zadaću. Isus je Kralj, Sin Božji, a čeka ga trpljenje i smrt na križu. Vi ste uzor svima koji iskrena srca hode kroz život i traže istinu, traže Boga, a kad ga nađu padaju na koljena i poklone se. Pomozite nam svojim zagovorom da i mi tražimo, pronađemo i padnemo na koljena pred jedinim Spasiteljem čovjeka. On je nada svakoga čovjeka…(Grob sveta Tri kralja nalazi se u katedrali u Kolnu, u Njemačkoj)