Krštenje Gospodinovo
Iako mu krštenje nije bilo potrebno, kao nama, Isus dopušta da ga Ivan krsti u rijeci Jordanu. I nebo se otvara te se začuo Očev glas: " Ovo je Sin moj ljubljeni! U njemu mi sva milina!" Nakon toga Duh Sveti vodi ga u pustinju i počinje njegovo javno djelovanje. I mi, kao preko vrata, ulazimo u vjeru Crkve po krštenju. Postajemo članovi Crkve i Bog utiskuje u  nas neizbrisivi pečat svoje ljubavi. I mi u Sinu čujemo divne riječi: "Ti si sin moj ljubljeni, ti si kći moja ljubljena!" Svaki mu je čovjek neizmjerno dragocjen, njegovo dijete. Od tog dostojanstva i te ljubavi može se živjeti cijeli život i svu vječnost. Budimo svjesni te blizine, tog bogatstva i te neizmjerne ljubavi Očeve. On je blizu svakom svom djetetu, posebno kad najjače trpi.