Pepelnica - Korizma

Pepelnicom  je započela Korizma, vrijeme intenzivnije molitve, posta, pokore, odricanja i dobrih djela. Ovo je privilegirano vrijeme pustinje, sada vidimo i samoće, vrijeme priprave za Uskrs. Dobro nam je poznato da nema Uskrsa bez muke, bez patnje, bez suza, bez Velikog petka. Tek nakon agonije Velikog petka dolazi mir Velike subote i svjetlo, sjaj i slava uskrsnuća. Isus je prošao taj put i ostvario cilj, vječni život u zajdeništvu s Bogom i braćom. To je i naš cilj. Na tom putu i mi ćemo morati izdržati mnoge napore, ali cilj vrijedi svake muke. Na početku smo čuli riječi koje trebaju biti trajno, barem negdje u dubini duše prisutne: "Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti." Sigurno, to će biti, ali čeka nas uskrsnuće i život vječni. Bog ima zadnju riječ.