Preobraženje

Prisjećam se vožnje velikim taksijima na goru Tabor, nedaleko od Nazareta. Uz Isusa su Petar, Jakov i Ivan. Događa se nešto veliko, čovjeku teško shvatljivo. Nebo i zemlja se su združeni, Isus, Mojsije i Ilija u neopisivom svjetlu razgovaraju. Isusove su haljine i lice prepune svjetlosti. Svjetlo Božje obasjalo je i učenike i oni su potreseni i preplašeni, ne mogu shvatiti ovaj sjaj  koji ih nadilazi. Ovo svjetlo, koje ih je preplavilo i ispunilo neće ugasnuti ni u tami Velikog petka. Od njega će ostati  iskra nade koja će ih voditi svjetlu Uskrsa. Vrijeme je preobraženja. Vrijeme je za obraćenje i promjenu. Dopustimo Duhu Božjemu neka nas oblikuje. Već najmanje svjetlo dobrote, ljubavi koju možemo učiniti preobražava nam život.