Danas su dovršeni radovi na motaži nadgobnih spomenika župniku vlč. Ivanu Mihanoviću i kapelanu vlč. Matiji Stepčiću u cinktoru naše župne crkve, a  na mjestima gdje su i njihova posljednja počivališta.
Uoči sutrašnjeg dana 7. aprila  pišem ovaj zapis i vijest jer se navršava 269.god. od smrti župnika vlč. Ivana Mihanovića koji je na taj dan svoju dušu predao Bogu. Tako svi možemo biti ponosni da smo sačuvali spomen na svećenike koji su službovali u ovoj župi. Preporučam njihove plemenite duše u vaše molitve da ih se sjetite osobito župnika vlč. Ivana Mihanovića!

p.s. Prilažem i životopis župnika vlč. Ivan Mihanović kojeg je osobno on svojom rukom zapisao u župnu spomenicu ove župe u 18.st.
Rodio se 20.11.1701. od roditelja Ivana i Barbare r. Češković u mjestu Jančevec kod Krapinskih Toplica. 20.06.1716. majka Barbara svoga sina vodi svom stricu vrlo poštovanom gospodinu Pavlu Češkoviću, kanoniku zagrebačke katedralne crkve i njenom višem nadstojniku i revno ga moli da uzme Ivana pod svoju skrb. 23. kolovoza 1724. poslan je Ivan na studij u Beć na hrvatski kolegij studija folozofije. 1727. poslan je Ivan na kolegij Sv. Apolinara u Rim na studij teologije. Zaređen od samog najvišeg svećenika pape Bendikta XII.(1724-1730) sa sobom  iz Rima  ponio ikonu Majke Božje iz Loreta koju mu je blagoslovio sam papa.
Ivan Mihanović postaje župnikom ove župe 31.travnja 1732. Uveo štovanje Marije Lauretanske, graditelj sadašnje crkve, župnog dvora. Gospodin Mihanović brižni skrbnik preslavne kapele Blažene Djevice Lauretanske, od plemenitog hrvatskog roda pobožno u Gospodinu preminuo 7.travnja 1751. pokopan u kapeli Sv. Jurja unutar cinktora istoimene crkve.