+++ 31.10. 2020. Župna kateheza prvopričesnike u 9.00. I grupa, II grupa u 9.45.,firmanici u 17.45. u crkvi +++

Muka, smrt i uskrsnuće Isusovo- vazmeno otajstvo, pashalno otajstvo, trajno su prisutni u našem zemaljskom životu. Kao što je izraelski narod iz egipatskoga ropstva, Božjom snagom izveden i preko Crvenog mora i pustinje doveden u zemlju obećanja, tako i novi narod Božji - Crkva, po Isusovoj muci, smrti i uskrsnuću, prelazi iz ropstva grijeha u novi život slobode djece Božje. To se već ostvarilo u Isusu, a u nama se još treba do kraja ostvariti. Isusovim uskrsnućem obznanjena je i postala vidljiva jasna perspektiva ljudskoga života. Čovjek nije stvoren za smrt već za  život vječni u radosti, u slavi, zajedništvu s Bogom. Kakvi će to biti susreti, kakva će to biti radost kad se jednom susretnemo kod Gospodina? Uskrsli Isus, koji se učenicima ukazivao do Uzašašća i danas je kao Uskrsli živ među nama. Nikakvi zidovi, vanjski ni unutarnji, ne mogu ga zaustaviti. On i nama danas daje dovoljno sigurnosti vjere kojom ga možemo prepoznati i slijediti. Uskrsnu kako je rekao! Neka naša radost zbog ove činjenice, nikada ne prestane!