+++ U prodaji župni kalendari za 2021.,god. možete si pribaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme +++

Umirovljeni biskup mons. Josip Mrzljak zajedno sa mons. Antunom Perčićem generalnim vikarom Varaždinske biskupije i domaćim župnikom vlč. Ivicom Puškadijom posjetili su Kapelu Srca Isusova u Brezju koja je  stradala u nedavnom  podmetnutom požaru 29.07.2020. u ranim jutarnjim satima.

Gradnja same kapelice započela je početkom 20.st.,ima otvoreni toranj kroz koji se ulazi u kapelu, a izgrađena je darovima samih mještana i bila je na ponos generacijama koji su sa velikom ljubavlju o njoj brinuli. Najvećim djelom nakon požara uništena je unutrašnost kapele sa svim pripadajućim inventarom, matrijalna šteta je golema.

Sam umirovljeni biskup Josip u ovim teškim trenucima dao je utjehu okupljenim mještanima spomenuvši Isusove riječi: “Mene su progonili i Vas će progoniti  poraditi istine“ u molitvi svi zajedno kao zajednica  žive Crkve molili smo za obnovu i progonitelje Crkve na razini sveopće Crkve, a molitvu smo završili posvetnom molitvom Presvetom Srcu Isusovom i blagoslovom oca biskupa.

Zlo je jako no dobro treba pobjediti, zato ujedinimo se svi zajedno da sama Kapelica bude još i ljepša i da joj povratimo izgled koji joj i pripada u slozi kako kaže poslovica Sloga kuću gradi, neka nam u tim nastojanjima bude na pomoć Božansko Srce Isusovo!