+++ 31.10. 2020. Župna kateheza prvopričesnike u 9.00. I grupa, II grupa u 9.45.,firmanici u 17.45. u crkvi +++

VETERNICA, 24. 9. 2020.

I ove godine u Duhovnom centru Varaždinske biskupije na Veternici od 21. do 24. rujna održane su duhovne vježbe za svećenike. Uz molitvu i razmatranja, koje je vodio ravnatelj Duhovnog centra preč. Damjan Koren, posebnost ovih duhovnih vježbi bila je u tome što su svećenici cijelo vrijeme, uz post o kruhu i vodi, bili u tišini i šutnji.

Uz prirodne ljepote krajolika i ambijent ovog nekadašnjeg pavlinskog samostana, u kojem su još prije četiri stoljeća redovnici pavlini iz Lepoglave nalazili snagu i odmor za svoj duh i mjesto za susret s Bogom, ove duhovne vježbe, kao i „Vikend posta, molitve i šutnje“ koji se održavaj za vjernike laike tijekom godine, potvrđuju da je i današnjem čovjeku potrebno isto.