ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

„Vi, veliki, uzmite dječje oči da gledate život drukčije. Uzmite dječji san za izgubljenim rajem.

Uzmite dječji smiješak i njegovu radost zbog malih stvari. Uzmite dječje srce da vjerujete u ljudsku ljubav.“

Phil Bosmans

Dječji vrtići „Jurovska pčelica“ iz Lopatinca i „Žibeki“ iz Brezja i ove su godine sudjelovali u već tradicionalnoj predbožićnoj akciji skupljanja poklona za djecu u Domu za nezbrinutu djecu „Kuća sv. Terezije“, na Vrhovcu u Zagrebu. Na taj su način malim napuštenim anđelima i ove godine vraćeni osmijesi na lica – to nazivamo djelima ljubavi.

 

Hvala roditeljima, djeci, njihovim odgojiteljicama i ravnateljicama vrtića na suradnji u ovoj plemenitoj akciji! Neka Vam novorođeni Isus donese radost i mir u srcima!

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 49