Božićni koncert

I ove godine je pjevački zbor „Sv. Juraj na Bregu“, u obnovljenoj župnoj crkvi, 26. prosinca održao već tradicionalni božićni koncert.

Na koncertu su sudjelovale sve sekcije zbora: dječji zbor, muška vokalna skupina, kvintet Horvat, vokalni ansambl Svjetlost te mješoviti zbor, a gosti zbora su bili KUU Zasadbreg – ženska vokalna skupina te tamburaši koji su zbor pratili u nekoliko pjesama: Bijeli božić, O kakva to svetlost, Čujete li čobani, Fala ti Bože za ovaj dan, te na zajedničkoj pjesmi svih sudionika koncerta i publike „Narodi nam se“.

Posječenost koncerta je bila odlična, pa je naša obnovljena Župna crkva bila puna razdraganih ljudi dobre volje koji su svojim pljeskom  bogato nagradili izvođače.

U nadi da ćemo i sljedeće godine biti zajedno na istom mjestu u još bogatijem sastavu (pozivamo sve koji žele da nam se pridruže) i slaviti Gospoda pjesmom, sve vas pozdravljamo!

„ Pjevački zbor sv. Juraj na Bregu“

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom