Dragi mladi prijatelji – Mladići i djevojke!

Na početku vjeronauka za vas mlade, ovo pismo upućujem upravo vama, dragi mladi prijatelji- želeći da ga pročitate i da o njemu razmislite.

Kroz godine vašeg djetinjstva o vama odlučivali su vaši roditelji želeći da što prije budete ljudi na mjestu. Krug vaših prijatelja neprestano se širio( i još se uvijek širi što je i normalno) – od vaše osmogodišnje škole - (srednje škole i fakulteta). S vašim se rastom pred vas stavljaju svakog dana novi zadaci- dobivate dužnosti koje morate izvršavati.

Vi mnogi sada određujete svoj odnos prema sebi, određujete svjesno prema okolini, obitelji i Katoličkoj Crkvi i široj zajednici. Želite upoznati što je čovjek u sebi i zašto je. Sigurno se pitate na kojim temeljima treba graditi život- suočeni ste s izborom dobra i zla- sada mladenački dublje ulazite u pitanje što je istina. Otvorenim očima koje su pune mladenačke znatiželje promatrate svijet u kojem živite. O svemu razmišljate i to je dobro.

Svi smo mi - svjesno ili nesvjesno - djeca svoga vremena: nosimo radosti i brige toga vremena. Mnogi se bore i s velikim teškoćama. Krist je već mnogima promijenio život. Ne bi li on mogao promijeniti i moj život: učiniti ga ljepšim i dostojnijim? Može li kršćanska vjera dati odgovor na čovjekova pitanja, napose na pitanja koja na poseban način postavlja naše vrijeme? Mogu li se i ja danas osobno susresti s Kristom? Odolijeva li kršćanska vjera kritičnom ispitivanju našega razuma?

Odgovore na ova i slična pitanja u zajedništvu sa vama rješavat ćemo na našim susretima mladih svakog ČETVRTKA u 19.30.U dvorani župnog dvora!

Radosno vas očekujem!

Vlč. Ivica Puškadija