ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

Velika Gospa, 2012.

Od malenog zrna pšenice, posijanog na dobru zemlju, narasti će mnogo zrnja. Od malene i ponizne službenice Marije  danas slavimo Veliku Gospu. Od malenih, skromnih, poniznih i neznatnih ljudi, rastu, skriveni od „slijepih“ očiju, poput zrna u  zemlji, ljudi za velika djela, ljudi proslavljeni, ljudi Neba.

Bogu, koji je uistinu Velik, ništa ljudsko nije veliko, ništa ga ne može zadiviti, nikakav sjaj ne može ga zaslijepiti, jer On vidi u dubinu srca svakoga čovjeka. Boga oduševljava, dodiruje i raduje ponizno srce koje želi služiti, ponizno srce koje ljubi, nada se i vjeruje. Samo vjerom, nadom i ljubavlju čovjek postaje uistinu velik u Božjim očima.

Danas slavimo proslavu Blažene Djevice Marije, majke Gospodinove i majke naše. Njezina proslava, uznesenje dušom i tijelom u nebu stvarnost je koja čeka sve ljude koji žive i vjeruju u Gospodina. Na početku ove proslave bile su njezine riječi:“Neka mi bude po tvojoj riječi.“ Njezino „da“ Bogu temelj je njezina života i njezine proslave u nebu. S vjerom u  Božju riječ Marija „izlazi iz svoje zemlje“ i hoda poslušno i ponizno služeći Gospodina. I Gospodin koga je služila i rodila sada  je proslavlja u nebu. Cijeli njezin život bio je povezan s Gospodinom, bio je za Gospodina. Ona cijelim svojim životom upućuje na svoga Sina Isusa Krista. I ljude, svoju djecu koju joj je Isus dao pod križem Marija zagovara i vodi svome Sinu.

Svaki je čovjek pozvan ići putem Marijinim. Ne treba se bojati svoga običnog, svakidašnjeg života već ga treba prožeti poniznim i hrabrim služenjem. I ništa nije malo, ma koliko se to činilo ako je učinjeno s ljubavlju. Svakoga dana, u služenju drugima, u izvršavanju svojih dužnosti, ako su učinjene s ljubavlju, stvara se mozaik života, proslava, koju Bog priprema onima koji su spremni hodati putem Marijinim, putem vjere – povjerenja u Boga i služenja. Tko bude tako živio u jednom trenutku života moći će reći s Marijom: „Velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo...“

Mijo Rak

 

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow