ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

Svjetlo u tami svjetli i tama ga ne obuze

Svatko tko dobro promotri lice djeteta; tko uistinu doživi njegov osmijeh, osjetit će da ga je obasjalo svjetlo. To svjetlo  pali se u dubini čovjeka, u njegovoj nutrini. Osmijeh nevinog djeteta uvijek topi led  naših srdaca. Ima li što ljepše od rođenja novog djeteta, od sjaja njegova osmijeha? Potpuna djetetova prepuštenost u ruke roditeljima i bližnjima, potpuna potrebitost njihove ljubavi i pomoći čini naš život toliko dragocjenim i  stvara zajedništvo među ljudima. Dijete je graditelj mostova. Ono je „voditelj“ u nepoznato na putu života. Dijete je najveći Božji dar. Naš Bog, Stvoritelj svemira i zvijezda, neizmjerno moćan i velik, najbliži nam je u očima i osmijehu jednog djeteta... Ako dobro promotrimo dječje lice, njegov osmijeh, u njemu možemo susresti njegova Stvoritelja.

I Bog sam, Sin Očev, Riječ, u krilu Marije  postao je dijete. „Radi nas ljudi i radi našega spasenja“ postao je maleno, nemoćno,  djetešce. Njegovo rođenje u siromaštvu , u štalici Betlehema, postalo je  „svjetlo koje u tami svjetli“ i kojega tmine stoljeća nisu mogle ugasiti. Nikakve prirodne ni društvene tragedije ni katastrofe već više od dvije tisuće godina nisu uspjele ugasiti radost  zbog Isusovog utjelovljenja. Njegov je dolazak znak i stvarnost Božje trajne prisutnosti među nama. Odatle, usprkos svih strahota i tmina života i povijesti izvire razlog nade i radosti. Iako je život prepun patnji, tjeskoba i strahota, on je prije svega dragocjen i lijep jer nam je naš Gospodin trajno blizu.

Prorok Izaija i drugi proroci na mnogo mjesta naviještaju dolazak i rođenje Mesije – Pomazanika, Spasitelja čovjeka. On, Svjetlo, obasjat će ljudsku povijest i tamu i ništa i nitko neće to svjetlo moći ugasiti. Diljem povijesti ljudi su očekivali izbavljenje. Svako slavljenje  blagdana Isusova Rođenja budilo je iznova nadu i radost. Njegova je blizina grijala prozebla ljudska srca i davala im snage izdržati u svim borbama.

I mi danas,  o Božiću 2012. čeznemo doživjeti toplinu ovoga Svjetla. Sav ugođaj koji se stvara prigodom slavljenja Božića: ukrašavanje borova i izrada jaslica u crkvama i domovima, želi nam pomoći da doživimo istinito i realno ovo otajstvo. I mi danas, osjećamo neizmjernu žeđ za istinskom srećom, toplinom, ljubavlju, zajedništvom koju samo Dijete može stvoriti.

Priđimo u Duhu jaslicama i padnimo nice. Poklonimo se našemu Spasitelju Isusu. Promislimo dobro njegov život i teret koji će „za mene“, za nas ponijeti. Recimo mu „hvala“ za nadu koju nam je ostavio, za ljubav kojom nas je ljubio i ljubi.

On me vidi danas... On te sada vidi u dubini tvoga bića, usred svih tvojih ljepota i strahota; u svoj tvojoj malenosti i dragocjenosti. On nas, on me, on te ljubi vječnom ljubavi. Hvala ti Isuse! Hvala ti Gospodine za svjetlo koje i danas svjetli zbog tvojega rođenja. Pomogni u noći svoga rođenja svakom čovjeku koji čezne doživjeti mir, radost; naći novu nadu i krenuti putem koji vodi tebi. Blagoslovi svakog čovjeka i sve ljude. Neka svi osjete tvoju nježnost, nježnost Djeteta i Boga koja nas je spasila. Neka tvoje svjetlo vječno gori u našim srcima.


  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow