ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam,+++ Župna kateheza 26.01.2019. u 7.30. firmanici,9.00. prvopričesnici, 10.00.2.razred,u 11.00.1.razred Kateheze se održavaju u crkvi +++

Muška vokalna skupina pjevačkog zbora

Sv. Juraj na Bregu

 

Muška vokalna skupina osnovana je u jesen 2006. godine

s ciljem njegovanja višeglasnog muškog pjevanja.

Zapaženiji nastupi započinju 2007. godine na smotri zborova i

Vokalnih sastava Međimurske županije u Sv. Mariji, te na Božićnom koncertu.

Svojim pjevanje ova skupina uveličava proslave u župi i općini Sv. Juraj na Bregu i rado se odaziva na sve manifestacije humanitarnog karaktera.

Prošlih godina nizala su se razna gostovanja i to u Gornjem Mihaljevcu na Danima lipe i koncertu "Naši za naše", "Žgančevim zapisima" u Vratišincu, svake godine na festivalu Sv. Cecilije u varaždinskoj katedrali. U posljednje dvije godine gostovali su na koncertu u Štrigovi, na otvorenje županijskog susreta Dragovoljaca domovinskog rata u Zasadbregu, a u proljeće 2014. na proslavi 100. obljetnice rođenja pisca Vinka Kosa, 4. Međunarodnom filatelističkom seminaru i posljednje na promociji knjige mladog pjesnika Danijela Kralja u Čakovcu na danima Matice Hrvatske.

 

Sastav muške vokalne skupine:

Tenor I: Marciuš Vladimir, Čurin Antun, Kralj Kruno

Tenor II: Crnčec Franjo, Čurin Dragutin, Domjanić Franjo, Ivica Puškadija,

Radiković Ivica, Horvat Benjamin

Bariton: Petričević Davor, Kocijan Dragutin, Petričević Antun, Fortner Dušan, Horvat Bruno

Bass: Vabec Aleksandar, Petričević Dragutin, Petričević Kristijan

Milovan Horvat – voditelj

Na samom početku u skupini je pjevao dugogodišnji voditelj mješovitog zbora, sada pokojni Valentin Horvat – Japica, a došavši u novu župu muškoj se skupini pridružio naš novi župnik vlč. Ivica Puškadija.

Probe su svaki utorak u 19.00 sati.

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 105