ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

Muška vokalna skupina pjevačkog zbora

Sv. Juraj na Bregu

 

Muška vokalna skupina osnovana je u jesen 2006. godine

s ciljem njegovanja višeglasnog muškog pjevanja.

Zapaženiji nastupi započinju 2007. godine na smotri zborova i

Vokalnih sastava Međimurske županije u Sv. Mariji, te na Božićnom koncertu.

Svojim pjevanje ova skupina uveličava proslave u župi i općini Sv. Juraj na Bregu i rado se odaziva na sve manifestacije humanitarnog karaktera.

Prošlih godina nizala su se razna gostovanja i to u Gornjem Mihaljevcu na Danima lipe i koncertu "Naši za naše", "Žgančevim zapisima" u Vratišincu, svake godine na festivalu Sv. Cecilije u varaždinskoj katedrali. U posljednje dvije godine gostovali su na koncertu u Štrigovi, na otvorenje županijskog susreta Dragovoljaca domovinskog rata u Zasadbregu, a u proljeće 2014. na proslavi 100. obljetnice rođenja pisca Vinka Kosa, 4. Međunarodnom filatelističkom seminaru i posljednje na promociji knjige mladog pjesnika Danijela Kralja u Čakovcu na danima Matice Hrvatske.

11.11.2018. u Sisku je održana 15. državna smotra malih vokalnih sastava Republike Hrvatske u organizaciji Hrvatskog sabora kulture. Na njoj je u kategoriji slobodni stilovi i žanrovi u konkurenciji od ukupno pet sastava nastupila i muška vokalna skupina i osvojila brončanu plaketu. I sam plasman na ovu smotru je ogroman uspjeh, jer je iz čitave Hrvatske nastupilo samo pet sastava u ovoj kategoriji. Predstavljali su Međimursku županiju, a pravo nastupa su stekli na smotri zborova u Svetoj Mariji.

 

Sastav muške vokalne skupine:

Tenor I: Čurin Antun, Kralj Krunoslav, Mikulan Mladen,

Tenor II: Crnčec Franjo, Čurin Dragutin, Domjanić Franjo, Ivica Puškadija, Radiković Ivica, Horvat Benjamin

Bariton: Petričević Davor, Kocijan Dragutin, Petričević Antun, Fortner Dušan, Horvat Bruno

Bass: Petričević Dragutin, Petričević Kristijan

Milovan Horvat – voditelj

Na samom početku u skupini je pjevao dugogodišnji voditelj mješovitog zbora, sada pokojni Valentin Horvat – Japica, a došavši u novu župu muškoj se skupini pridružio naš novi župnik vlč. Ivica Puškadija.

Probe su svaki utorak u 18.30 sati.

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 50