Poštovani/e međimurke i međimurci, ljudi dobre volje dragi župljani

Radostan sam što Vas mogu pozvati kao organizator na 100. Obljetnicu rođenja Vinka Kosa „naše gore lista“.Rođenog na ovim preljepim brežuljicima u selu Vučetincu, dana 10.07.1914. od  roditelja Petra i majke Ane r.Bistrović.

Smatram našom zajedničkom dužnošću da je došlo vrijeme da ispravimo povijest tj. da zavrijedi da bude poštovan, nakon tolikih godina prešučivanja.

Mnogi ga nazivaju: „pjesnik slomljena pera i neznana groba“ dovoljno jasno da ipak dadnemo dolično poštovanje i zahvalu za velike stari koje je činio pjesnik rodljub Vinko Kos.

Ova godina u ovoj župi biti će godina posvećena Vinku Kosu, te kroz razne sadržaje obilježit ćemo tu veliku obljetnicu.

I dio obilježavanja održat će se unutar dana  Općine i Župe, a to je blagdan Nebeskog zaštitnika Sv. Jurja, mučenika

24.04.2014. Okrugli stol, u organizaciji Matice hrvatske-Ogranak Čakovec na kojem će sudjelovati kniževni znanstvenici i gosti. Župa i Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića organizirat će izložbu u prostorima Općine na temu Vinka Kosa

25.04. Glazbeno-poetski recital  u župnoj crkvi u Lopatincu sa početkom u 18.00. u organizaciji župnih zborova naše župe kao i Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Pleškovca

26.04.  IV. Međunarodni filatelistički seminar, predstavljanje prigodne dopisnice i žiga, te izložba posvećana papi Ivanu Pavlu II prigodom proglašenja svetim

II dio- Na dan rođenja 10.07. sa misom za Vinka Kosa  u 18.00. u župnoj crkvi te otkrivanje ploće unutar cinktora župne crkve.

Budite i vi dionici 100. Obljetice od rođenja Vinka Kosa, od srca Vas očekujemo u Sv. Jurju na Bregu!

U Pleškovcu  20.01.2014.

vlč. Ivica Puškadija, župnik