ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++17.11.Roditeljski sastanak 2.razreda nakon poldanje mise u Crkvi+++Prodaja župnih kalendara od ove nedjelje 17.11.nakon mise u sakristiji ili u uredovno vrijeme na župnom uredu+++

TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

Evnađelje:Mt 4, 12-23

Kad je Isus čuo da je Ivan predan, povuče se u Galileju. Ostavi Nazaret te ode i nastani se u Kafarnaumu, uz more, na području Zebulunovu i Naftalijevu da se ispuni što je rečeno po proroku Izaiji: »Zemlja Zebulunova i zemlja Naftalijeva, put uz more, s one strane Jordana, Galileja poganska –narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu.« Otada je Isus počeo propovijedati: »Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« Prolazeći uz Galilejsko more, ugleda dva brata, Šimuna zvanog Petar i brata mu Andriju, gdje bacaju mrežu u more; bijahu ribari. I kaže im: »Hajdete za mnom, učinit ću vas ribarima ljudi!« Oni brzo ostave mreže i pođu za njim. Pošavši odande, ugleda druga dva brata, Jakova Zebedejeva i brata mu Ivana: u lađi su sa Zebedejem, ocem svojim, krpali mreže. Pozva i njih. Oni brzo ostave lađu i oca te pođu za njim. I obilazio je Isus svom Galilejom naučavajući po njihovim sinagogama, propovijedajući evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu. I glas se o njemu pronese svom Sirijom. I donosili su mu sve koji bolovahu od najrazličitijih bolesti i patnja – opsjednute, mjesečare, uzete – i on ih ozdravljaše. Za njim je pohrlio silan svijet iz Galileje, Dekapola, Jeruzalema, Judeje i Transjordanije.

Svjetlo u tami

Prošlo je više od dvije tisuće godina otkada je Isus progovorio riječi: "Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko." Te riječi i danas su jednako aktualne. Nama danas ove Isusove riječi žele pokazati put koji je on osvijetlio svojim riječima i djelima. Čovjekov pravi duhovni put započinje obraćenjem, promjenom životnog smjera. To je početak sve jače i dublje povezanosti s Bogom kojoj nas obraćenje vodi. Povezanost s Bogom, zajedništvo s njime, gledanje Boga "licem u lice" životni je smisao čovjekov. Bogu doći, s njime u ljubavi biti - to je razlog i smisao postojanja. Nema veće ljepote ni uzvišenijeg zadatka od toga da uklonimo kroz obraćenje sve prepreke koje nas od Boga dijele i da rastući u ljubavi prema njemu budemo jedno s Njime. Isus - Svjetlo, došao nam je to obznaniti.

"Narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu." Nije li sav svijet na neki način zemlja Zebulunova i Naftalijeva, narod koji hodi u tmini? Ne treba li i nama danas jarka svjetlost koja će nam pokazati put? Najavljen po proroku Izaiji, Isus - Svjetlo, započinje svoje poslanje obasjavanja svjetlom svih koji žele primiti svjetlo. To čini svojim riječima i svojim djelima. Danas najprije poziva na obraćenje, a onda liječi i pokazuje Božju snagu, kraljevstvo nebesko koje je blizu, na djelu za čovjeka.Velik je Bog u svojoj dobroti i strpljivosti prema čovjeku. Silna je ljubav koja od grešnika pomalo stvara sveca.Ljudi brzo prepoznaju Isusa. Nepogrešivo otkrivaju njegovo poslanje Spasitelja čovjeka. Čovjek treba spasitelja, treba pomoć. Ljudi traže Isusa, idu za njim, nose mu svoje probleme i svoje bližnje da ih spasi, da ih izliječi. Isus ih prima i liječi. Isus je probudio nadu da postoji smisao života, smisao patnje i radosti. Isus je posvjedočio da život nema kraja.

Otvorimo danas oči svoje vjere. Prepoznjamo srcem Spasitelja koji nam je danas jednako blizu. On nas traži i zove. On vidi naše boli i pitanja. On razumije ranjeno, rastrgano i prazno srce čovjeka današnjice. Donesimo mu danas svoje srce. Otvorimo ga s povjerenjem i ljubavlju. Krenimo ponovo putem čišćenja - obraćenja da nas on privuče svome srcu. U njegovome srcu ima mjesta za sve.

Mijo Rak

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow