Na Četvrtu Korizmenu  Nedjelju  pod misom u 10.30. imali smo predstavljanje ovogodišnjih prvopričesnika naše župe ukupno šezdesetero djece.

Nakon uvoda u misu u ime roditelja prvopričesnika Bruno i Dijana Šprajc, zamolili su župnika da djecu uvede u bližu pripravu za prvu pričest. Potom je slijedilo prozivanje svakog djeteta poimence, prvopričesnik dolazi u svetište i glasno kaže «Evo me».

Tada župniku daje cvjetić gdje je ime svakog prvopričesnika, te se stavlja na posebno pripravljeno mjestu u svetištu na pano. Nakon toga pred okupljenom zajednicom izriču obećanja da će redovno pohađati nedjelju sv. Misu, moliti barem jednu molitvu, ići redovito na vjeronauk i slušati roditelji i učitelje. Skupina prvopričesnika izrekla je i molitvu vjernika, tako da je bilo doista lijepo i dirljivo! Nakon svete mise bio je održan roditeljski sastanak prvopričesnika.

link na popis prvopričesnika