U ponedjeljak 4. svibnja   u župnoj crkvi Svetog Jurja mučenika proslavljen je Sveti Florijan, zaštitnik vatrogasaca.  Na svetoj misi prisustvovala su skoro sva dobrovoljna vatrogasna društva Vatrogasne zajednice općine Sveti Juraj na Bregu. U svojoj propovijedi župnik Ivica Puškadija govorio je o životu svetog Florijana, te se također osvrnuo na humani posao vatrogasca koji je u službi služenja ljudima. Nakon Svete mise svi prisutni vatrogasci zajedno sa župnikom napravili su zajedničku fotografiju za uspomenu na ovaj svečani dan.