Poštovane/i Međimurke i Međimurci, ljudi dobre volje, dragi župljani!

Radostan sam što vas kao organizator mogu pozvati u Župu Sveti Juraj na Bregu koja je 2016. godinu proglasila Godinom Nikole Zrinskoga Sigetskog u povodu 450. g. od smrti sigetskoga junaka 7. rujna 1566. i u zahvalu za ostavljeni pisani trag Darovnicu  sigetskoga junaka Župi koji je vlastoručno potpisao darovatelj Nikola Zrinski Sigetski u Čakovcu 6. prosinca 1563. godine. Različitim sadržajima obilježit će se ta velika obljetnica.

Uz svečanu svetu misu organizirat će se znanstveni skup, koncerti i prigodne izložbe.

S veseljem i od srca vas očekujemo u Svetom Jurju na Bregu!

U Pleškovcu 31. prosinca 2015., vlč. Ivica Puškadija, župnik

ŽUPA SV. JURAJ NA BREGU U GODINI MILOSRĐA

PROGLAŠAVA 2016. GODINU

ZA OVU ŽUPU GODINOM NIKOLE ZRINSKOGA SIGETSKOG

U POVODU 450. g. OD SMRTI SIGETSKOGA JUNAKA 7. RUJNA 1566.

I U ZAHVALU ZA OSTAVLJENI PISANI TRAG SIGETSKOGA JUNAKA ŽUPI

KOJI JE VLASTORUČNO POTPISAO  DAROVATELJ NIKOLA ZRINSKI SIGETSKI U ČAKOVCU 6. PROSINCA 1563.

(DANAS SE ČUVA U ARHIVU VARAŽDINSKE BISKUPIJE)

link na predavanje o Nikoli Zrinskom Sigetskom