ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Roditeljski sastanak prvopričesnika u Nedjelju 20.10.u 10.30. +++

Poštovane/i Međimurke i Međimurci, ljudi dobre volje, dragi župljani!

Radostan sam što vas kao organizator mogu pozvati u Župu Sveti Juraj na Bregu koja je 2016. godinu proglasila Godinom Nikole Zrinskoga Sigetskog u povodu 450. g. od smrti sigetskoga junaka 7. rujna 1566. i u zahvalu za ostavljeni pisani trag Darovnicu  sigetskoga junaka Župi koji je vlastoručno potpisao darovatelj Nikola Zrinski Sigetski u Čakovcu 6. prosinca 1563. godine. Različitim sadržajima obilježit će se ta velika obljetnica.

Uz svečanu svetu misu organizirat će se znanstveni skup, koncerti i prigodne izložbe.

S veseljem i od srca vas očekujemo u Svetom Jurju na Bregu!

 

U Pleškovcu 31. prosinca 2015., vlč. Ivica Puškadija, župnik

 

ŽUPA SV. JURAJ NA BREGU U GODINI MILOSRĐA

PROGLAŠAVA 2016. GODINU

ZA OVU ŽUPU GODINOM NIKOLE ZRINSKOGA SIGETSKOG

U POVODU 450. g. OD SMRTI SIGETSKOGA JUNAKA 7. RUJNA 1566.

I U ZAHVALU ZA OSTAVLJENI PISANI TRAG SIGETSKOGA JUNAKA ŽUPI

KOJI JE VLASTORUČNO POTPISAO  DAROVATELJ NIKOLA ZRINSKI SIGETSKI U ČAKOVCU 6. PROSINCA 1563.

(DANAS SE ČUVA U ARHIVU VARAŽDINSKE BISKUPIJE)


link na predavanje o Nikoli Zrinskom Sigetskom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow