10.9. 2016. u subotu slavljena je sveta misa zaziva Duha Svetoga na početku nove školske godine. Učenici su  nakon pokorničkog bogoslužja imali priliku pristupiti sakramentu pomirenja te krenuti u  novu školsku godinu pomireni s Milosrdnim Ocem, ohrabreni Njegovom Riječju i okrijepljeni Njegovim Tijelom u slavlju svete mise koju je

predslavio  prečasni Ivica Bačani, župnik u  Virju, dok su učenici svojim ministriranjem, čitanjem liturgijskih čitanja, pjevanjem i molitvom  animirali ovo misno slavlje. Predslavitelj je u prigodnoj homiliji posvijestio kako je velika milost to što znamo ime svoje nebeske Majke Marije koja je Majka milosrđa te je pozvao vjernike na moćnu zajedničku  molitvu krunice u obitelji.

Misno slavlje završilo je svečanom procesijom oko glavnog oltara sa slikom Majke Božje Lauretanske.

Neka nas na svim našim putevima sve nas prati nebeski zagovor naše Majke!