Prepoznavši ljepotu druženja u pjesmi i molitvi i ove godine u subotu 10.09.2016. održan je VI. susret zborova i vokalnih sastava gornjomeđimurskog dekanata. Ulaznom pjesmom „O, Marijo Majko naša“ , više od 150 pjevačica i pjevača, započela je Služba riječi i kratka homilija domaćeg župnika Ivice Puškadije, a u pjevanju se osjetilo prisustvo naše nebeske Majke, te duh zajedništva, bliskosti, ljubavi i topline.

Uz našu mušku vokalnu skupinu i mješoviti zbor redom su nastupili:

Zbor župe Presvetog Trojstva iz Nedelišća, Mješoviti zbor KUD-a „Sv. Jeronim“ iz Štrigove, Mješoviti zbor župe Sv. Martin na Muri, ŽVS župnog zbora „Sveti Marko“ Selnica, Zbor župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Macinca, Crkveni zbor župe Sv. Ladislava i Marije Kraljice iz Murskog Središća, KUU Društvo žena Gornji Kraljevec, Župni zbor „ Sveti Marko“ iz Selnice.

U sredini samog programa svojim prisustvom i pjevanjem počastili su nas i gosti, naši prijatelji, Mješoviti zbor župe Velika Polana u susjednoj Sloveniji, u pratnji svog župnika Borisa Tibauta.

Vještim najavama zborova kroz program nas je vodila naša predsjednica zbora, gospođa Marta Lončar – Vinković, zamolivši župnika Ivicu da zahvalnim riječima potakne još više truda u radu zborova i pjevanju Bogu na slavu.

Organizatori ovog susreta, kao i svih prijašnjih, su župa i zbor Sveti Juraj na Bregu. Nakon zborovanja i oproštajne procesije oko oltara Majke Božje Lauretanske nastavili smo s druženjem u Domu kulture „Jurica Murai“ u Pleškovcu.

Vjerujemo da ovakav susret može biti svojevrsna duhovna obnova svakome pjevaču i voditelju, slavljenje Boga svojim glasom radost u svakodnevnim životnim situacija.

Jer sve započinje pjesmom, a tko pjeva u srcu je bogat.

M. H.