ŽUPA SVETOG JURJA NA BREGU ORGANIZIRA

PUTEVIMA BL.ALOJZIJA STEPINCA

ZAGREBAČKA KATEDRALA – KRAŠIĆ

05.11.2016.

U izvanredenoj godini Božjega milosrđa hodočastimo u zagrebačku katedralu, zvanu još Stepinčeva katedrala i u rodno mjesto blaženog Alojzija Stepinca. Svako je hodočašće prilika za obnovu i rast u vjeri. Našu baštinu trebamo proučavati, upoznavati, čuvati i upoznavati s njom svoju djecu, kako bi im to bogato naslijeđe bilo putokaz kroz život.

Polazak ispred župne crkve u 8,00. Vožnja autobusom u smjeru Zagreba i Stepinčeve katedrale. Po dolasku posjet Muzeja blaženog Alojzija Stepinca. Kroz kratki dokumentarni film prisjetit ćemo se njegova života. Nakon filma  razgled te obilazak katedrale i groba blaženog Alojzija Stepinca. Kratka pauza.

Nastavak putovanja prema Krašiću, rodnom mjestu blaženog Alojzija Stepinca. Po dolasku razgled crkve gdje je kršten i živio blaženik. Razgled župnog stana gdje je kao zatočenik proboravio svoje zadnje godine i preminuo. Povratak prema Svetom Jurju na Bregu.  Dolazak u večernjim satima.

Cijena po osobi: 150 kn

Ručak je uračunat u cijenu kao i ulaznice

Za sva pitanja javiti se u župni ured.