U subotu 22. Listopada  okupljeni vjernici u župnoj crkvi oko Gospodnjeg oltara izmolili su slavnu krunicu koju je predmolio Sv. Ivan Pavao II, 1988. u Rimu zajedno sa zajednicom hodočasnika iz Hrvatske. Misno slavlje predvodio je župnik te okupljene potaknuo na zahvalnost prema životu i djelu Velikog pape koji je posebno volio našu domovinu Hrvatsku i sve stanovnike drage nam domovine. Riječima zahvalnost Bogu i Nebeskoj majci Mariji svojim svjedočanstvom  sveti Ivan Pavao II mnoge je ohrabrio, osnažio i učvrstio u vjeri. Poznate su nam riječi pape "Ne bojte se! Štoviše, širom otvorite vrata Kristu. Otvorite Njegovoj spasiteljskoj vlasti granice država, gospodarske i političke sustave, široka područja kulture, uljudbe, razvitka. Ne bojte se! Krist zna što je u čovjeku. Samo On to zna!" To je i poruka svima nama vjernicima sadašnjosti i budučnosti.

Nakon završnog blagoslova svi okupljeni imali su mogućnost dodirnutu močnik, dio tkanine reverende Sv. Ivana Pavla II kojeg je naša župa dobila na dar od mons. Josipa Mrzljaka varaždinskog biskupa. Ostaje trajno u župnoj crkvi ispod slike Sv. Ivana Pavala II koja se nalazi u blizini oltara, da častimo život i djelo dragog nam pape. Uz pjesmu Rajska djevo svi okupljeni još su jednom pokazali vjernost Bogu i Nebeskoj majci Mariji, moleći zagovor i zaštitu za cijelu nam župu a napose za obitelji, roditelje i mlade. Nasljedujmo i mi primjer tolikih svetaca kao i  Sv. Ivana Pavla II da budemo ljudi molitve, više u zajedništvu u ljubavi kao braća i sestre, kršćanskoj  brizi za čovjeka u potrebi.