Kateheze za odrasle četvrtkom u župi

Kateheze za odrasle održavat će se svakog prvog četvrtka u mjesecu  kroz cijelu pastoralnu godinu u dorani župnog dvora u 18. do 20. sati

od studenog do lipnja, osim u mjesecu siječnju.

Kateheza koju će predvoditi župnik, uz razne goste koji će progovoriti o svojim iskustvima življenja vjere.

„Cilj svake kateheze za odrasle treba biti postizanje zrelosti vjere kojom se mogu prihvaćati i osmisliti razne životne situacije u kojima živimo, kao i dužnosti što ih obnašaju vjernici u obiteljskom i društvenom životu“, kard. Josip Bozanić nadbiskup zagrebački

Važno je napomenuti da je župa nezamjenjiv prostor koji obuhvaća cjelokupni vjernički život i zato je pozvana biti bratska zajednica u kojojima mjesta za svakoga. Ne postoji nijedno životno pitanje koje nije povezano s vjerom, s Kristom i s Crkvom, zato je jako važno da na ovim katehezama za odrasle u svojim župnim zajednicama, zajedno s našim pastirima radimo na izgradnji sebe, svoje župne zajednice, društva i Crkve. A to možemo samo zajedno u Kristu. Cilj je da se svaki vjernik što bolje upozna s istinama svoje vjere te da svojim primjerom i svjedočenjem pridonosi dobru svojih bližnjih i društva u kojem živi.

Dobro došli!

Vaš župnik