ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++

K jaslicama pristupljuj...

Maleni Isuse, svake godine o blagdanu tvojega rođenja u srcima ljudi zapali se vatra čežnje za srećom. Iz svjetala tisuća žaruljica na ulicama i u kućama  plamti  čežnja za ljepotom i ispunjenjem. Oni stariji prisjećaju se kolona ljudi koji su se poput potočića svjetla, stoljećima, sa lampašima u rukama i prekrasnim božićnim pjesmama ulijevali u crkve, k tvojim jaslicama. Toplina i mir, duboka radost ove svete noći grije ljude već više od dva tisućljeća.

Prisjećam se blagdana Božića od ranog djetinjstva...  Prošlo ih je više od četrdeset. Svaki je bio posebno lijep. Tajna tvojega utjelovljenja uvijek je ista i uvijek nova. Vidio sam to kroz godine u suznim očima ganutih ljudi i čuo u njihovim pričama.

U noći tvojega rođenja veliko svjetlo obasjalo je pastire i oni su se izgubili od straha i svetog čuđenja. Puni radosti govore o tebi ono što im je anđeo navijestio:”Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj – Krist, Gospodin!” Silna nebeska vojska koja se pridružila anđelu gromoglasno je pjevala: ”Slava na visinama Bogu, a na zemlji mir ljudima, miljenicima njegovim.”

Vječna Riječi, Sine Božji, iz neizmjerne dubine Očeva srca dolaziš u jaslice, kao maleno, nevino i krhko dijete. Tvoje utjelovljenje vječni je zagrljaj Neba i zemlje, Boga i čovjeka. Ti si uzeo našu krhkost, a podario si nam svoj božanski život. Uzeo si naše terete i grijeh, a svojom žrtvom vratio si nam iskonsku ljepotu tvoje slike.

Tvoj dolazak su poput prelijepog sna naviještali proroci i njihova riječ sada se ostvarila. Zvijezda repatica na nebu ljudske povijesti, u dubinama srdaca snivana, čežnjom je čovječanstvo i čovjeka dovela do tvojih jaslica. Kralju kraljeva rodio si se na tako čudesan način, a sve je imalo obličje običnog, svakodnevnog i neznatnog. Mogao si se roditi u kraljevskoj palači, ali si, da bi bio bliži svima izabrao jaslice za svoje rođenje. Htio si odmah na početku pokazati da su maleni i slabi, neznatni i grešnici prvi u tvom srcu.

Zapali vatrom svoga Duha umorna i iscrpljena, tužna i slomljena srca. Neka svaki čovjek noćas osjeti koliko ga /ju ljubiš. Neka radost, duboka poput oceana, iz tvoga milosrdnog srca, ogrije ozeble duše i na trenutak zaustavi sve ratove i mržnje, sva razaranja i zloće. Daj da čovječanstvo i svaki čovjek barem na trenutak osjeti tvoj mir koji ne mogu i neće moći ugušiti nikakva razaranja i galame, tvoj vječni mir koji nam naviješta ova sveta, božićna noć.

Mijo Rak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow