Vjeru treba živjeti...

Gopodin nam govori: ”Vi ste sol...Vi ste svjetlost svijeta.” Da, to jesmo i biti ćemo ako ćemo se pouzdavati u Gospodina. On će nam dati snage. On nas poziva na konkretna djela. Vjera nije teorija, ona treba prožeti redoviti, svakodnevni život. Po proroku Izaiji Gospodin nas predivno poučava kakvi trebamo biti. To je jasno svakome. Činiti dobro bližnjima, to je put svjetla.

“Ovo govori Gospodin: ‘Podijeli kruh svoj s gladnima, uvedi pod krov svoj beskućnike, odjeni onog koga vidiš gola i ne krij se od onog tko je tvoje krvi. Tad će sinut poput zore tvoja svjetlost i zdravlje će tvoje brzo procvasti. Pred tobom će ići tvoja pravda, a slava Gospodnja bit će ti zalaznicom. Vikneš li, Gospodin će ti odgovorit, kad zavapiš, reći će: ’Evo me!’ Ukloniš li iz svoje sredine jaram, ispružen prst i besjedu bezbožnu, dadeš li kruha gladnome, nasitiš li potlačenog, tvoja će svjetlost zasjati u tmini i tama će tvoja kao podne postati.’”(Iz 58, 7-10)

Mijo Rak