+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Roditeljski sastanak prvopričesnika u Nedjelju 20.10.u 10.30. +++

Preobraženje - 2. korizmena nedjelja

Teško ti je?  Nemaš snage? Ne boj se! Ne događa ti se ništa što se već prije tebe nije drugima dogodilo. Danas nam iz Božje riječi  progovaraju Abraham i Isus. Učimo iz Biblije, u njoj je mudrost života.

“Idi iz zemlje svoje, iz zavičaja i doma očinskog, u zemlju koju ću ti pokazati.Velik ću narod od tebe učiniti, blagoslovit ću te, ime ću ti uzveličati i sam ćeš biti blagoslov.” Božje obećanje se ispunilo. Abrahama danas milijuni ljudi diljem svijeta časte kao svog duhovnog praoca.

Isus je izašao iz vječnosti, iz predivnog zajedništva ljubavi s Ocem i Duhom Svetim i došao na zemlju pokazati nam put i otkupiti nas. Današnje evanđelje spominje njegovo preobraženje.  ” I zasja mu lice kao sunce, a haljine mu postadoše bijele kao svjetlost.” Isus je učenicima: Petru, Jakovu i Ivanu pokazao svoje uskrsno lice.  Njegovo lice pokazalo im je  ljepotu koja ih čeka, cilj koji će  ih ojačati jer još ih čekaju njegova muka i smrt.

Kad god ti je teško sjeti se Isusovog lica koje sjaji poput sunca. S njime nosi svoj križ! S njime ćeš imati snage izdržati sve i jednog dana ćeš uskrsnuti i živjeti u vječnoj radosti.

Mijo Rak