U subotu, 11. ožujka, održan je VII. križni put po župi pod geslom  „Ne živi čovjek samo o kruhu nego o svakoj riječi što izlazi iz Božjih usta.“.

Mnogo je križnih putova u obiteljima, u narodima, ali samo je jedan križni put do kraja i savršeno ostvaren. To je križni put Isusa Krista koji nas ljubi do kraja, do smrti na križu. Taj se put nastavlja u svim ljudima svih naraštaja. Nastavlja se u svim patnicima. Molimo križni put kako bismo se na putovima svoga života sjedinili s Isusom koji je naš Put, Istina i Život.

Ove godine na svakoj postaji križnog puta kroz svih 9 sela naše župe, razmatrali smo i razmišljali o mislima iz križnog puta sluge božjeg Josipa Stadlera.

Nakon mise u župnoj crkvi župnik je iznio križ za kojim je krenula procesija sudionika koja se sastojala od onih najmlađih  koje su roditelji gurali u dječjim kolicima do onih starijih koji su nam pokazali kolika je njihova snaga, pouzdanje u Boga i vjera da će uspjeti proči cijelim putem.

Od postaje do postaje križ je prelazio iz ruku do ruku onih koji su ga nosili čineći tako zanimljivu gestu predanja i primanja križa. Dok je kolona koja slijedi taj križ zapravo vrlo znakovita slika Isusovog poziva: „Tko želi ići za mnom neka se odreče samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka me slijedi...“

Šutnja koja je vladala između jedanaeste postaje: „Isusa pribijaju na križ“  i dvanaeste postaje: „Isus umire na križu“ upriličila je stvarnost šutnje trpljenja, trenutke u životu kad riječi više ne tješe jer bol obuzima čitavo biće te je prisutna samo čežnja za blizinom bližnjega.  Postaja šurnje prilika je svima nama da razmišljamo jesmo li i mi spremni poći za drugoga na križ? Jesmo li spremni žrtvovati sebe kako bismo pomogli svome neprijatelju? Imamo li snage ostaviti sve i krenuti Isusovim putem muke i patnja?

Križni put završio je u crkvi, od kuda je i krenuo, vraćajući nas istini da smo ovdje tek hodočasnici na putu do svoga Oca u Nebu.