Naša je župa ove godine na drugu vazmenu nedjelju zvanu "bijela nedjelja" na izuzetno svečan način obilježila i proslavila Jurjevo. Sveti je Juraj zaštitnik naše župe, on je naš zagovornik kod Boga i njemu se utječemo u svim našim potrebama. Zahvalni smo dragom Bogu što nam je dao upravo svetog Jurja za zaštitnika, čija ljubav i svjedočenje božje ljubavi i božje nazočnosti ispunja svako ljudsko srce posebnim divljenjem.

Koncelebriranu svetu misu u 11 sati predvodio je doc.dr.sc. Nenad Malović, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu uz koncelebraciju župnika susjednih župa. U svojoj propovijedi predvoditelj nam je govorio o tome što zapravo prikazuje slika na kojoj sveti Juraj kopljem ubija zmaja. Zmaj simbolizira sve ono zlo koje se nalazi unutar duše svakog čovjeka te se protiv toga zmaja moramo svi boriti kao što se borio sveti Juraj. Kada pobjedimo to zlo u nama sve smo bliže tome da postanemo anđeli na zemlji.

Puni pouzdanja i vjere u svetoga Jurja nakon završetka mise svi vjernici pošli su u ophod oko oltara Majke Božje Lauretanske na kojem se nalazi kip našeg zaštitnika svetog Jurja.