14. svibnja u župi Sv. Juraj na Bregu bila je slavljena Prva Sveta Pričest. 42 prvopričesnika pristupilo je euharistijskom stolu te u pričesti blagovalo Tijelo Kristovo, koji je rekao: “Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu” (Iv 6,56).

Prvopričesnici su ovaj dan dočekali s dječjim nestrpljenjem, a za njega su se pripremali kroz župnu katehezu koju je vodio župnik i vjeronauk u školi.

Samo euharistijsko slavlje bilo je u svečanom ozračju, dostojanstveno i s radošću koju su prvopričesnici izrazili kroz recitaciju, čitanja, molitvu i pjesmu.

Neka u njihovim srcima gori ljubav prema Isus nazočnom u Euharistiji !