Na posljednoj župnoj katehezi u ovoj školskoj godini 17.06., župnik je sadašnjim sedmim razredima učenika pripremio temu o prijateljstvu sa veoma zanimljivim prezentacijama, raspravom, te su svi zajedno promišljali o nasilju među djecom svih dobi, o opraštanju i vrijednosti prijeteljstva koje je neophodno za čovjekovo sazrijevanje. Župnik je postavio pitanje svim prisutnima jesu li spremni oprostiti uvredu, dati priliku možda onima koje smo nepravedno osudili svojim govorom, rječju, dijelom, ili klevetom.

Zadaća je župne keteheze da župnik zajedno sa roditeljima, djecu uči pripadnosti crkvi, razvijamo svijest o važnosti župne zajednice i pomoći im u uključivanju u pojedine župne skupine i djelovanja. Znamo da su roditelji prvi katehete i odgojitelji u vjeri svoje djece, zato samo međusobnom  suradnjom možemo učiniti dobro djelo koje je Bog posijao u srca te djece, ujedno lakše ćemo pronaći prikladne putove i rješenja za moguće poteškoće.

Na kraju župnik je svima zahvalio na dolascima na župnu katehezu i nedjeljne susrete, a najrevniji tom prilikom primili su i Bibliju kao dar. Njihova imena su Bratko Dora, Fajfar Michele, Krnjak Ana, Latin David, Levačić Tkalec Julija, Vinković Barbara, Višnjić Stiven i Vrbanec Vilim.

Neka bude svima poticaj kako je lijepo biti zajedno kad se kao braća i sestre zajedno okupljamo u Domu Božjem slaveći Presveto Trojstvo i našu Nebesku majku Mariju!