Slavljene Marije, Majke našeg Spasitelja, u svakom čovjeku otvara vrata srca, a slavljenje pjesmom u zajedništvu poseban je dar. Tako je u subotu 09.09.2017. u 18 sati, održan VII. susret zborova i vokalnih sastava gornjomeđimurskog dekanata. Ulaznom pjesmom „O, Marijo Majko naša“ , više od 130 pjevačica i pjevača, započela je Služba riječi i kratka homilija domaćeg župnika Ivice Puškadije.

Uz malo manji broj zborova, ali istim žarom kao i uvijek na susretu su sudjelovali:

Mješoviti zbor KUD-a „Sv. Jeronim“ iz Štrigove, Zbor župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Macinca, KUU Društvo žena Gornji Kraljevec, Župni zbor „ Sveti Marko“ iz Selnice, naša muška vokalna skupina i mješoviti zbor.

U sredini samog programa svojim prisustvom i pjevanjem počastili su nas i gosti, Zbor župe Sv. Jurja iz Maruševca, u pratnji svog župnika vlč. Krunoslava Milovca. Ovo je zbor osnovan prije 5 mjeseci i svojim su pjevanjem pokazali da se uz Božju pomoć u kratkom vremenu može postići veliki napredak.

Organizatori ovog susreta, kao i svih prijašnjih, su župa i zbor Sveti Juraj na Bregu. Nakon zborovanja i oproštajne procesije oko oltara Majke Božje Lauretanske nastavili smo s druženjem u Domu mladeži u Lopatincu, naravno također uz pjesmu i čašicu razgovora.

Zahvala svim pjevačicama, pjevačima i njihovim voditeljima na trudu, te neka  slavljenje Boga unese radost u svakodnevnicu njihovih života.

Jer sve započinje pjesmom, a tko pjeva, kao što je u homiliji rekao vlč. Ivica, dvostruko moli.

Milovan Horvat