Polazak ispred župne crkve u 7,00. Vožnja preko Varaždina i Ivanca do Lepoglava. Lepoglava je poznata kao mjesto jednog od najstarijih sveučilišta u Hrvatskoj, a također je poznata i po Pavlinima koji su u njoj imali značajan samostan, a bili su prisutni na mnogim mjestima u Hrvatskoj sve dok nisu bili protjerani, a njihova imovina oduzeta. Pavlini su bili prosvjetitelji hrvatskog naroda, ali i drugih naroda među kojima su bili prisutni.

Po dolasku razgled  prekrasne brokne crkve Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije i sveta misa. Nakon svete mise nastavljamo do najbolje uređenog dvorca u Hrvatskoj – Trakošćana, koji je smješten u predivnoj prirodi, parku te s jezerom čini pravi biser kulturne baštine. Razgled postava muzeja koji se nalazi u dvorcu.

Po završetku razgleda ručak u obližnjem restoranu te slobodno vrijeme za šetnju.

Nakon pauze vožnja autobusom do obližnje Bednje te posjet župne crkve.

Bednja je na poseban način poznata po svojem autohtonom kajkavskom dijalektu pa će biti dragocjeno čuti i taj očuvani i lijepi način govora.

Po završetku posjeta povratak u Sveti Juraja na Bregu. Povratak se očekuje u večernjim satima

Cijena po osobi: 150 kn

Cijena uključuje:

-prijevoz kvalitetnim autobusom na navedenim relacijama

-ulaznicu za dvorac Trakošćan

-ručak u obližnjem restoranu

-pratitelja na putu

Upisi u tjeku u sakristiji ili u župnom uredu!