Prema Programu kulturnog razvitka za 2017. godinu i ugovora br. 16-404-17, klasa 612-08/16-26/1265, ur. broj: 532-04-01-01-01/3-17-02 od 29. ožujka 2017.,

o korištenju financijskih sredstava, Ministarstvo kulture Republike Hrvatske osiguralo je 100.000,00 kuna za radove na građevinskoj sanaciji.

Nastavak radova na građevinskoj sanaciji cinktora uključio je obijanje kompletne žbuke s vanjskih pročelja cinktora, što se izvelo sukladno Glavnom projektu rekonstrukcije cinktora crkve sv. Jurja na Bregu i

Građevinskoj dozvoli klasa: UP/I-361-03/15-01/000072, ur.broj: 2109/1-09-2/01-15-0006 od 03. prosinca 2015. izdanoj od strane Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša Međimurske županije

te u skladu s odobrenjem i Rješenjem nadležnog Konzervatorskog odjela u Varaždinu.

Radove je izveo obrt „Graditelj “, vlasnika S. Huzjaka iz Varaždinskih Toplica.

Stručni nadzor nad radovima je M. Vujasinović, iz tvrtke "Intrados projekt" d.o.o. iz Zagreba,

a konzervatorski nadzor I. Golenko iz Konzervatorskog odjela u Varaždinu.

Ana Škevin Mikulandra, dipl.ing.arh.

voditeljica Odjela za graditeljsko nasljeđe