Na svetkovinu Bezgriješnog začeća BDM u Zagrebu na Vrhovcu naše dvije župljanke rođene sestre s.Marija  Josipa i s. Marija Barbara Šprajc rodom iz Brezja, od roditelja Stjepana i Katarine r. Kovačić proslavile su svojih dvadeset i pet godina redovničkih zavjeta. Uz naše sestre slavljenjice s. Josipu i s. Barbaru, još je jedna sestra proslavila svoju dvedeset i petu godinu zavjetovanja. Ujedno i tri su sestre proslavile zlatni jubilej svojih redovničkih zavjeta iz  zajednice karmeličanski Božanskog Srca Isusova koje su ove godine proslavile 100. godišnjicu od dolaska u Hrvatsku.

Misu je predslavio mons. Ratko Perić biskup mostarsko- duvanski, uz suslavlje svećenika župnika iz rodnih župa sestara jubilarki, te veliki broj rodbine i prijatelja naših jubilarki. Biskup je u homilji potaknuo na tri točke obilježene svetkovine Bezriješnog začeća BDM, a to su zlato, žena i jubilej, istaknuvši kao je zlato vrijedna, neuništiva, plemenita i cijenjena kovina, isto kao i uloga žene u obitelji i redovništvu povezavši ta dva pojma sa proslavom srebrog i zlatnog redovničkog jubileja. Posebno je ohrabrio jubilarke na daljnju ustrajnost na zajedničkom hodu s Kristom na put prema vječnosti. Nakon mise sljedilo je čestitanje svih prisutnih sestrama  jubilarkama, a slavlje se nastavilo kod zajedničkog stola u prostoru Duhovnog centru Bl. Marije Terezije.

Svima slavljenicama, a osobito našim župljankama želimo obilje Božjeg blagoslova, ustrajnosti u nasljedovanju i svjedočenju Isusa Krista i služenju braći i sestrama.