+++Vjerunauk firmanika u 7.30. prvopričesnika u 9.00. 24.11.2018. +++

Zajednica ministranata naše župe uputila se 26.12. pod vodstvom župnika Ivice Puškadije i bogoslova Mira put grada Varaždina! Razlog je bio pohod crkvama tog grada u kojem su naši ministranti razgledali jaslice. Stigavši u Varaždin ministranti i voditelji uputili su se najprije u župnu crkvu sv. Nikole biskupa gdje su se ministranti ponajprije divili velikom baroknom oltaru sv. Nikole, a potom i jaslicama u kojima im je posebno bilo upečatljivo jezerce koje je uklopljeno u jednu divnu cjelinu velikih jaslica postavljenih na pokrajnom oltaru.

Nakon posjeta varaždinske župne crkve uputili smo se u samostan i crkvu sestara Uršulinki gdje nas je dočekala sestra Damjana koja nas je provela samostanom i crkvom iznjevši nam kratku povijest samostana i crkve te presjek djelovanja svoje družbe. Nakon što smo se u crkvi pomolili pred čudotvornim kipom Majke Milosti obišli smo i prostorije vrtića i katoličke osnovne škole koju sestre drže, a neizostavno je bilo i kratko igranje na diječijim spravama u dvorištu samostanskog kompleksa. U franjevačkoj crkvi ministranti su također pohodili jaslice nakon čega smo se uputili pohoditi i svečenićki dom u Varaždinu i njihovu kapelu koju nam je ukratko predstavio preč. Mirko Horvatić. Uslijedila je okrepa i povratak u Međimurje. Uz sve lijepo što su ministranti vidjeli i doživjeli jednoglasno su zaključili kako su ipak njihove jaslice u Svetom Jurju najposebnije i njima najljepše.