14.veljače, na spomendan svetog Valentina, naša je župna

zajednica proslavila  Pepelnicu - Čistu srijedu.

Kako je ove godne došlo do preklapanja Valentinova i Pepelnice, izostala je proslava svetog Valentina.

Mise u 11. i 18. sati predvodio je sam župnik, vlč. Ivica Puškadija koji je u propovjedi iznio značenje korizme i obračenja u životu svakog vjernika katolika, pojasnio  teme molitve, pokore i posta. Što  znači post koji je mio Gospodniu? Bit posta nije odreći se nećeg pa nakon određenog vremena

nastaviti po prijašnjem, nego postivši preobražavati vlastiti život i navike na vlastito dobro i dobro bližnjih

Župnik je povezao teme ljubavi, međuljudskih odnosa i molitve sa životom svetog Valentina i pozvao okupljene vjernike da nasljeduju njegov primjer  i njegovu ljubavi prema bližnjemu i Bogu potaknuvši ih da se u svim obiteljskim problemima i poteškoćama rado i često utjeću zagovoru svetog Valentina i nebeske Majke Marije.

Po završetku homilije uslijedio je blagoslov pepela koji je dobiven paljenjem grančica blagoslovljenih na prošlogodišnjoj Cvijetnici, te sam obred pepeljenja kojem je pristupio mnogobrojni vjernički puk okupljen na euharistisko slavlje.  Župni Caritas po završetku misa imao je akciju sa  tradicionalnim suhim kolačima zvanim „ftičeki“ , a sav  prikupljen dobrovoljni prilog bit će namjenjen za djelovanje i potrebe župnog Caritasa.