+++Vjerunauk firmanika u 7.30. prvopričesnika u 9.00. 24.11.2018. +++

U našoj župi svetog Jurja mučenika 1. svibnja 2018. godine, održano je slavlje podjele svete Krizme.  Svečanu svetu Misu predvodio je preč. dr. Mario Kopjar, delegat Varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka.

Uz preč. Maria Kopjara  u misnom slavlju sudjelovali su dekan Štrigovskog dekanata, preč. Ivan Herceg, vlč. Ivan Vugrinčić iz Gornjeg Migaljevca, vlč. Stjepan Markušić iz Macinca koji je ispovijedao, župnik vlč. Ivica Puškadija i đakon Miro Denac.

Nakon ulazne procesije, koja je krenula sa župnog dvora u našu župnu crkvu izrečeni su pozdravni govori delegatu Varaždinskog biskupa  koji je u ime roditelja izrekla gđa. Marta Lončarić-Vinković, a u ime krizmanika krizmanici Dora Bratko i Mihael Horvat.

U svoj propovijedi  preč.dr. Mario Kopjar potaknuo je krizmanike da budu hrabri svjedoci vjere u Isusa Krista jer je Crkvi i društvu potreban njihov mladenački duh ispunjen darovima Duha Svetoga kojeg su primili neposredno nakon homilije u sakramentu Krizme. Sakrament svete Krizme primilo je ove godine 38  krizmanika iz naše župe, naše krizmenike, njihove roditelje i kumove i nadalje preporučamo u naše molitve.