+++Vjerunauk firmanika u 7.30. prvopričesnika u 9.00. 24.11.2018. +++

13.svibnja u našoj župi četrdeset i troje prvopričesnika slavilo je svoju Prvu Svetu Pričest.

Prvopričesnici su u svojim bijelim prvopričesničkim haljinicama došli na "gozbu  Kralja", svečanom procesijom uz zvuk zvona sa naše župne crkve i pratnju velikog broja vjernika. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik vlč. Ivica Puškadija, a koncelebrirao je mons.dr. Milan Šimunović,umirovljeni profesor na Teološkom fakultetu u Rijeci.

U svojoj homilji župnik Puškadija spomenuo je prispodobu o Gozbi kralja, a na kojoj poput uzvanika iz prispodobe sam Gospodin upozorava da bez prikladnog ruha nećemo moći prisustvovati na toj gozbi (usp. Mt 22, 1-14) aludirajući time na odijelo čistoće srca što su naši prvopričesnici imali jer su svoja srca oprali u Gospodinovoj milosrdnoj ljubavi u sakramentu pomirenja, kako i mi svi moramo imati uvjek na umu svećano odjelo za susret sa našim prijeteljem i Gospodinom Isusom Kristom. Župnik je spomenuo i jedan  primjer o žrti i ljubavi roditelja prema djeci, u primjeru i svjedočanstvu majke sa jednim okom a koji je posebno dotaknuo sve prisutne pa je iz mnogih oko potekla suza, želeći time posvjestiti ljubav koju roditelji nesebično daju svojoj djeci kroz njihovo odrastanje u vjeri. Župnik je istaknuo i Isusove rijeći koje bi trebale biti svima nama orijentir na uzburkanom moru života a nalazimo ih u zapovjedi ljubavi: „Ljubite jedni druge kao što sam ja Vas ljubio“.

Svoje uzbuđenje i radost zbog toga što po prvi puta u svome životu primaju Euharistijskoga Isusa prvopričesnici su izrazili pjesmom i recitacijama, a svoju spremnost i želju za primanjem Isusa izrazili su molitvom i ispoviješću vjere. Posebnu radost prvopričesnici su izrekli u zahvali roditeljima, napose majkama jer se tog dana obilježava Svijetski dan Majki. Liturgijsko pjevanje predvodilu su dječji zbor naše župe pod vodstvom našeg kantora Milovana, a kojima su se pridružili i sami prvopričesnici te skladnim pjevanjem dali hvalu Isus prijetelju malenih.

Svim prisutnima svoju radost prvopričesnici su izrazli pjesmom i koreografijom „Mi želimo uzdić Isusa“.

Čestitamo prvopričesnicima i roditeljima te se radujemo njihovom rastu u vjeri!