++++++16.12.2018.Vjerunauk firmanika u 8.00. prvopričesnika u 9.00.+++Radionica za druge razrede 8.00.-10.00. 2a, 10.00. -12.00. 2b i 2c na župnom dvoru dobro došli!!! +++

Nedjelja Duhova - jedna je od najstarijih kršćanskih svetkovina Crkve. Nadomješta židovski blagdan Pentekoste, koji se slavio 50 dana nakon Pashe i kojim se slavilo sklapanje Starog Saveza na brdu Sinaj. Kršćani, katolici, pravoslavni i protestanti, slave Duhove pedeseti dan nakon Uskrsa. Slavi se i kao blagdan "rođenja Crkve".

Na samu svetkovinu Duhova svečanu Euharistiju u župnoj crkvi, ispunjenu vjernicima predslavio je mons. Leonard Logožar, umirovljeni svećenik i dugogodišnji štrigovski župnik i dekan. U koncelebraciji su suslavili župnik Ivica Puškadija, te umirovljeni svećenici preč. Ivan Kozjak i Josip Horvat.

Mons. Logožar u homiliji je istaknuo važnu ulogu Duha Svetoga koji vodi i upravlja Crkvom. Naglasio je također kako je Crkva sačinjena od ljudi koji su potrebni primati i davati oproštenje povezavši to sa slikom graditelja ove crkve koji su morali obrađivati kamenje da bi se uklopilo jedno s drugim i tvorilo kompaknu cjelinu te pozvao sve okupljene da se kao živo kamenje ugrađuju u duhovni dom te na taj način tvore zajednicu istinskih Kristovih svedoka.

Na Duhovski ponedjeljak u našoj župi se slavi blagdan posvete župne crkve, gdje se susrećemo sa našim nebeskim Ocem. Svečano misno slavlje predslavio je p. Mirko Kemiveš, kapucin, župnik sv. Vida u Varaždinu , uz koncelebracioju svih svećenika našeg dekanata na čelu sa dekanom preč. Ivanom Hercegom.

I prvog i drugog dana proštenja, propovjednici su u svojim homilijama potaknuli vjernike na živo svjedočanstvo vjere aktivnim sudjelovanjem u životu Crkvu, jer su kršćani  poslani navještati Radosnu vjest svima narodima jer ako smo iskreno predali svoj život u Božje ruke i prepustili se Njegovom djelovanju tada se u našem životu trebaju prepoznati plodovi Duha: ljubav, radost, mir, strpljivost, velikodušnost, uslužnost, dobrota, krotkost, vjernost, blagost, uzdržljivost, čistoća. Upravo po plodovima Duha Svetoga postajemo pravi svedoci Uskrslog Gospodina.

Okupljeni narod nakon misa pošli su u ophod oko oltara Majke Božje Lauretanske moleći na svoje nakane i potrebe, uz pjevanje  marijanskih pjesama.