Župna zajednica proslavila svečano, uz veliki broj vjernika  blagdan Tijela i Krvi Gospodina Isusa Krista. Slaveći taj blagdan posvijestili smo si  cijenu kojom je otkupljen naš život, koliko je veliko ljudsko dostojanstvo pokazuje nam Isusova žrtva na križu. Svoj život, svoje tijelo i krv, sve što je imao Gospodin nam je darovao, zbog neizmjerne ljubavi, na križu. Životom nam je otkupio život. Iz ljubavi prema nama podnio je strašnu muku i smrt na križu. Tu nije bio kraj. Nakon tri dana Isus je uskrsnuo pobijedivši smrt. Isus je prije svoje smrti ustanovio sakramenat svoje prisutnosti – Euharistiju u kojoj je živ i prisutan kad god je slavimo njemu na spomen.

Svetu misu predvodio je naš župnik, velečasni Ivica Puškadija koji je u homiliji približio značaj svetkovine Tijelova objasnio i približio vjernicima smisao Euharistije u svakidašnjem životu, posebno je istaknu konkretnu  usporedbu o svećeniku koji je lječnik duše i bude u timu bolničkog osoblja, a Isus jest onaj koji ozdravlja. Sveta euharistija je najveća tajna naše vjere, uvjek trebamo pristupati sa pobožnošću, strahopoštovanjem i osobnom vjerom.

Nakon sv. Mise uslijedila je zajednička procesija svih prisutnih vjernika. U procesiji su sudjelovali članovi Dobrovoljnih vatrogasnih društava Lopatinec, Zasadbreg i Vučetinec noseći Nebo nad Presvetim kojeg je nosio župnik i đakon, a ispred Presvetog, dostojanstveno su koračali ovogodišnji prvopričesnici i prvopričesnice obućene u bijele haljine, posipajući latice ruža, ostavljajući tako trag kuda je sve prošao Isus u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Procesija je prošla kroz četiri postaje do pila Sv. Antuna u Lopatincu, općine, župnog dvora  župne crkve, na kojima se molilo da Bog zaštiti naša sela i gradove od gladi, kuge, rata, bolesti, i svih drugih zala, te se na svakoj postaji čitala  Riječ Božja nakon koje je župnik sa Presvetim Oltarskim Sakramentom blagoslovio  prisutni narod.