Poštovani župljani sestre i braćo, prisjeti ćemo se i ove godine po 10. puta žalosnog dana za čitavu našu župu 4.6.2008. kada se je urušio čitav  zvonik,  i 2/3 župne crkve. Od tada do danas djela govore više nego rijeći.

Pozivam Vas kao župnik da zajedno dadnemo slavu Trojedinom Bogu i Bl. Djevici Mariji čudotvornoj Gospi Lauretanskoj, ovog  ponedeljaka 4.06. u 18.00. sati  budite dionici misnog slavlja u našoj obnovljenoj župnoj crkvi. Misna nakana je molitva za sve dobočinitelje koji su se ugradili u ovo sveto zdanje kod obnove.

Želim podjelititi i jedno razmišljanje našeg župljanina i prof. Danijela Kralja koje ocrtava najvažnije trenutke koje smo zajedno proživljeli, okrenimo se dragi župljani prema budučnosti, radujući se svakom novom danu i susretu sa živim Bogom u našoj prekrasno obnovljenoj Crkvi!

Vaš župnik

„Prošlo je deset godina od urušenja naše crkve kad smo svi bili tužni i žalosni. Te srijede 4. lipnja 2008. godine trebalo je biti jak i ustrajati u nadi i premda u počecima obnove crkve nije bilo lako, nismo se predavali. Čudesno sačuvani lik Majke Božje Lauretanske pokazao nam je da nas Bog vodi do spasenja i obnove i prepoznali smo taj znak koji nam je putokaz da kao Crkva krenemo naprijed, a Crkva smo svi mi koji slijedimo Isusa zajedno sa svojim župnikom.

U obnovi su sudjelovali mnogi župljani naše župe, ali i iz drugih mjesta i svima smo neizmjerno zahvalni, a osobitu zahvalnost zaslužuje gospodin Juraj Levačić i naš župnik vlč. Ivica Puškadija koji je u najtežim trenucima najprije prihvatio Božji poziv da postane župnik naše župe, a onda i marljivo krenuo raditi. Od srca mu hvala što se nije predao, već je imao Kristovu snagu da nas vodi i ohrabruje kao i njegov prethodnik preč. Ivan Kozjak, tako da smo već 19. prosinca 2010. godine proslavili svečano euharistijsko slavlje i povratak u obnovljenu crkvu koju je 16. svibnja 2016. godine varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak i posvetio.

Naravno, bez pomoći Gospodnje ništa ne bi bilo realizirano kao ni bez naše čvrste vjere koja nas jača u svim našim krizama i potonućima. U toj istoj vjeri deset godina kasnije rastemo i veselimo se novim misnim slavljima, osobito proštenjima kad nam dolaze brojni hodočasnici i potvrđuju nam da nam je Bog dao vrlo lijepu crkvu, jednu od najljepših, u koju uvijek s radošću dolazimo i odlazimo duhovno jači. Tamo gdje je prisutna vjera u Uskrslog Spasitelja Isusa Krista, događaju se mnoge lijepe stvari, zato molimo Gospodina i Majku Božju Lauretansku da nas i dalje prate i štite na našim putevima kako bismo u svaki novi dan i u sve izazove krenuli radosni i tako jedni drugima bili nositelji svjetlosti“.

prof. Danijel Kralj