+++ Subota 20.10. Župna kateheza firmanici U 7.30., prvopričesnici u 9.00. +++

Župljanin naše župe Nenad Šajnović iz Zasadbrega nakon četri godine priprave uputio se na životno hodočašće  i to putevima sv. Jakova,“ El camino de Santiago“.

Put je započeo 2. lipnja ove godine i traje gotovo mjesec dana, a  dug 785. km, taj put prolazi se u pješaćenju, molitvi i razmišljanju. Neposredno prije samog polaska došao je primiti  blagoslov od Boga, da sretno započne svoj hodočasnički put i da ga sretno dovrši, blagoslov mu je podjelio župnik vlč. Puškadija. Svim ga župljnima preporučamo u molitve!

Na svom Facebook profilu napisao je status koji govori o samom početku putovanja:

-Dragi moji, svanuo je dan koji sanjam 4 godine ….. sjedim u Parizu i čekam avion koji će me odvesti do gradića Saint Jean Pied de Porta koji se nalazi na jugozapadu Francuske gdje sutra ujutro započinjem svoj Camino de Santiago cipelcugom i s ruksakom na leđima. Svima veliko hvala, najviše mojim curama Mihaeli i Luciji, obitelji, prijateljima, na podršci, lijepim željama, pomoći, istaknuo je na profilu.

Po povratku naš župljanin Neno  zaželio da podjeli svoje iskustvo hodočasničkog puta svim župljanima na misi zahvalnici koje će biti služena u župnoj crkvi Sv. Jurja, mučanika u Lopatinu.