++++++16.12.2018.Vjerunauk firmanika u 8.00. prvopričesnika u 9.00.+++Radionica za druge razrede 8.00.-10.00. 2a, 10.00. -12.00. 2b i 2c na župnom dvoru dobro došli!!! +++

U subotu 10.11. ove godine upriličen je već tradicionalni susret u organizaciji Župe i Župnog caritasa za naše župljane koji su prošli prag osamdesete godine života. Sve je započelo u župnoj crkvi pojedinačnom svetom ispovjedi, klanjanjem pred Presvetim koje je predvodio đakon Dario, a molitvena nakana bila je za sve bolesne župljane kao i one u različitim poteškoćama bilo tjelesnim bilo duhovnim.

Središnji događaj bila je sveta misa koju je predslavio župnik Puškadija,a u kojoj je na poseban način obratio se našim župljanima potičući ih da mole, da prikazuju svoje boli i trpljenja za župnu zajednicu, jer na taj način još više međusobno rastemo u vjeri, i svijedočenju Isusa Krista kroz dobra djela kojima pokazujemo Kristovo lice današnjem svijetu.

Poslije homilije  župnik je podjelio bolesnično pomazanje svima prisutnima koji su sa radošću i vjerom pristupili, uzdajući se u pomoć od Boga Trojedinog. Na samom završetku mise svi zajedno napravili su sliku ispred oltara Majke Božje Lauretanske uzdajući se u njezinu pomoć i zaštitu, te da posreduje kod svog sina Isusa Krista za pomoć u nošenju križa zrele dobi i bolesti koja je neminovna za dob u kojoj žive.

Župnik je  svima prisutnima podijelio crvene ruže kao mali znak zahvale za dobro koje čine za sve nas župljane. Susret je završio u druženju uz domaće kolaće i čašicu razgovora uz želju da se i sljedeće godine nađu na istom mjestu. Neka ih Gospodin blagoslovi i čuva, te ih nađe i budne i pripravne u onaj čas kade treba poći sa ovog svijeta na posljednje putovanje života.