++++++16.12.2018.Vjerunauk firmanika u 8.00. prvopričesnika u 9.00.+++Radionica za druge razrede 8.00.-10.00. 2a, 10.00. -12.00. 2b i 2c na župnom dvoru dobro došli!!! +++

Polazak ispred župne crkve u 7,00. Vožnja preko Varaždina i Ivanca do Lepoglave te dalje do Pregrade.  Pregrada, grad s nešto više od 7000 stanovnika smjestila se u najzapadnijem dijelu Hrvatskog zagorja između Maceljske gore i rijeke Sutle. Podno Kunagore niklo je naselje i župa Pregrada. Razgled župne crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije, zvane ”Zagorska katedrala”.  Sveta misa. Pauza.

Nastavak putovanja autobusom do grada – utvrde - dvorca Velikog Tabora. Prvotni dio potječe najvjerojatnije iz sredine 15. stoljeća, ali su dogradnje bile i u 16., 17. i 18. stoljeću. Bio je najzapadniji dio fortifikacijskog sustava koji se protezao do istočnog dijela Ivanšćice.  Po dolasku do Tabora slijedi razgled dvorca poznatog po mnogim obiteljima (grofovi Celjski, Ratkajevi...)

Po završetku razgleda ručak u obližnjem restoranu te slobodno vrijeme za šetnju. Hrvatskom zagorju, Gospe Snježne. Razgled i vrijeme za molitvu.

Po završetku posjeta povratak u Sveti Juraja na Bregu. Povratak se očekuje u večernjim satima.

Cijena po osobi: 200 kn

Cijena uključuje:

-prijevoz kvalitetnim autobusom na navedenim relacijama

-ulaznicu za dvorac Tabor

-ručak u restoranu ”Grešne gorice”(juha, glavno jelo, desert i čaša vina)

-pratitelja na putu

Za sva pitanja javiti se u župni ured.