+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++Hodočašće u Češku 27.08.-31.08.2019. imamo dva slobodna mjesta sve informacije možete dobiti u župnom uredu+++

HRT 1 nedelja, 03.03.2019 09:58

Sv.Juraj na Bregu: Misa, prijenos

Općina Sv. Juraj na Bregu pripada Međimurskoj županiji, a smještena je u Gornjem Međimurju. U sastavu općine, jedne najgušće naseljenih u Hrvatskoj, devet je naselja.

Župna crkva sv. Jurja neizravno se prvi put spominje 1501., a 8. prosinca 1563. Nikola Zrinski Sigetski dao je darovnicu župniku Nikoli Ladani i njegovim nasljednicima u kojoj daruje zemlju, vinograd i polja za dostojni život svećenika koji su se dotada svake godine mijenjali. Darovao je i novčanu donaciju za obnovu župne crkve koju su porušili neprijatelji katoličke vjere.

Godine 1732. dolaskom župnika Ivana Mihanovića započeo je kult pobožnosti prema Majci Božjoj i gradnja kapelice Majke Božje Lauretanske na mjestu sadašnje crkve. Time je župna crkva postala proštenište. U zadnjoj fazi obnove crkve, 4. lipnja 2008., urušilo se dvije trećine crkve zajedno sa zvonikom.

Dolaskom župnika vlč. Ivice Puškadije, misnog predslavitelja, crkva je ponovno zasjala u svom starom sjaju i novom ruhu.

Producent: Draško Vrgoč

Redatelj:Neven Mihael Dijanežević